16. Hroniskie aizcietejumi
Aizcietējums nav mūžīgs
Zarnas ir muskuļu orgāns, kam jāsaraujas, lai ēdiens virzītos uz priekšu. Ja muskulis ir ļengans, peristalģijas nebūs… Aprēķinām dienas olbaltumvielu daudzumu un sākam ieverot.
Sievietēm 1 g uz 1 kg svara,
vīriešiem 1,2 g uz 1 kg svara.
Vēl vairāk informācijas par olbaltumvielām un pārtikas sagremošanu grāmatā “
“ Vecuma nav ”. Iesaku izlasīt.
1. Atjaunojam zarnu mikrofloru
Ja zarnās ir daudz mūsu simbiotisko baktēriju, tas ne tikai nodrošina labu imunitāti, palīdz pārstrādāt pārtiku, uzņemt un ražot dažus vitamīnus, bet arī regulē izkārnījumus. Ieteicams lietot Pro B11 (90 kaps.) , pa vienai kapsulai katru vakaru ilgstoši – 90 dienas.
2. Palielinām rupjo šķiedrvielu daudzumu
Lai palielinātu rupjo šķiedrvielu daudzumu, ieteicams lietot LOCLO – Uztura šķiedrviela (344 g) pa 1 tējkarotei līdz 1 ēdamkarotei glāzē ūdens 1-2 reizes dienā tukšā dūšā. Lietojiet loklo kopā ar Pro B 11 vakarā – tas ir lielisks veselības ieradums.
3. Aktivizējam gremošanas fermentus
Ja trūkst gremošanas fermentu pārtikas pilnīgai pārstrādāšanai, olbaltumvielas sapūst, bet ogļhidrāti rūgst , kas nekādā veidā neuzlabo zarnu funkciju. Ieteicams lietot Gentle Move (60 kaps.) pa 2 kapsulām 3 reizes dienā ar ēdienu 10 dienu garumā. Pēc tam pa 2 kapsulām katru vakaru līdz pudeles beigām.
4. Žults aiztures problēma
Žults aizture ir biežs aizcietējumu iemesls. Ieteicams lietot LECITĪNS (170 kaps.) pa 2 kapsulām 3 reizes dienā ar ēdienu. Tas mainīs žults struktūru uz lielāku fluiditāti un labāku pārtikas tauku apstrādi.
5. Aizcietējums kā dehidratācijas rezultāts
Aizcietējums bieži ir regulāras nepietiekamas ūdens uzņemšanas rezultāts. Ja organismā ir pārāk maz ūdens, resnā zarna absorbē no zarnu satura visu līdz pēdējai pilienam. 30 ml ūdens uz 1 kg ķermeņa svara dienā nodrošinās organismu ar nepieciešamo mitrumu, un izkārnījumi kļūs mazāk blīvi.
6. Aizcietējumi – magnija deficīts uzturā
Magnija helāta devu Magnesium (90 kaps.) vajadzētu sākt ar 2 kapsulām divreiz dienā (400 mg) kopā ar ēdienu un turpināt ilgtermiņā. Ja šī deva nerada normālu izkārnījumu, palieliniet devu līdz 3 kapsulām (600 mg). Ja arī tas nenes rezultātus, varat palielināt devu līdz 8 kapsulām dienā (800 mg). Ja uz šīs devas sākas uzlabojumi, samaziniet devu par 2 kapsulām un turpiniet lietot šo “piesātinājuma” devu vienu mēnesi. Pēc tam atgriezieties pie sākotnējās 400 mg devas ilgtermiņā.
7. Fiziskā aktivitāte
Fiziskās aktivitātes trūkums var izraisīt žults stagnāciju un kā sekas – aizcietējumus. Ir svarīgi uzturēt regulāru fizisko aktivitāti.
8. Pārbaudīt vai nav hipotireozes
Ir svarīgi pārbaudīt, vai Jums nav hipotireozes, veicot TSH un brīvā T4 asins analīzes. Ja TSH līmenis ir normālā robežā vai nedaudz paaugstināts, ieteicams lietot kelpu Kelp (100 kaps.) – 2 kapsulas divreiz dienā kopā ar ēdienu. Tas ir papildu joda avots vairogdziedzera darbībai.
Uzmanību!
Aizcietējumi nav vienkārša problēma. Sagatavojieties tam, ka problēmas risinājums prasīs pacietību.
9. Problēmas īlgums
Cik ilgi ir bijuši aizcietējumi, tik ilgi vajadzētu risināt problēmu, pievienojot vēl 3 mēnešus. Tas nozīmē, ka, ja aizcietējumi ir bijuši vairākus gadus, arī problēmas risināšana prasīs attiecīgi tikpat ilgu laiku.